H1Z1 Preview: Podróż przez mroczny świat pełen zombiaków

26.07.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Marta Ejsmont w PreviewGry do pobraniaAction

H1Z1

H1Z1

Zombie po prostu nie można się pozbyć. Występują oni w wielu grach, bez różnicy czy mowa o tytułach free-to-play, grach mobilnych czy na konsole. Niektóre tytuły o zombi są bardziej udane, natomiast z innych można po pierwszym rzucie oka od razu zrezygnować. Również i studio Sony Online Entertainment zauważyło fenomen otaczający te nieumarłe postaci i szykuje własną grę naszpikowaną zombiakami. Deweloperzy obecnie pilnie pracują nad H1Z1, nowym tytułem z gatunku Survival MMO, któremu jako techniczna podstawa służy silnik używany w darmowym shooterze PlanetSide 2.

SOE znane jest międzi innymi ze swoich sieciowych tytułów jak PlanetSide 2 i EverQuest Next. Czy ekipie deweloperskiej uda się przyszykować równie wciągającą grę free-to-play usadzoną w szczególnie mrocznym i niebezpiecznym świecie, zamieszkanym przez zombie? Aby wyrobić sobie naszą pierwszą opinię, zerknęliśmy na wszystkie do tej pory przedstawione materiały do gry H1Z1.

Groźne zwierzęta, zombie i pozostali przy życiu w jednym miejscu

Akcja H1Z1 rozgrywa się 10 lat po niszczycielskiej inwazji wirusa, który zamienił prawie wszystkich żyjących w nieumarłych. Dawniej ludzie rządzili, a teraz muszą się ukrywać i być ostrożnymi na każdym kroku. Gracze rozpoczynają swoją podróż w amerykańskim miasteczku Anytown. W trakcie gry będziecie odkrywać coraz większe połacie terenu w pobliżu tego miasta. Wcielając się w rolę odważnego człowieka dzień w dzień będziecie walczyć o życie. Oczywiście jest jedno ale: po apokalipsie wszelkie surowce są trudne do zdobycia, do waszej codzienność będzie więc należało ciągłe szukanie pozostałych „skarbów” tego świata. Niestety na początku do waszej dyspozycji będziecie mieli raczej kiepskie wyposażenie, z którym nie pokonacie ani jednego groźnego wroga zbliżającego się do waszych ukrytych zasobów.
Będziecie musieli też uważać na agresywne zwierzęta przemierzające waszą zdziczałą okolicę. Choć mniejsze osobniki licznie zamieszkujące gęste lasy w pobliżu, są mile widzianą przekąską, uważajcie, żeby samemu nie stać się posiłkiem dla niedźwedzia lub innego wygłodniałego drapieżnika. W takim przypadku lepiej wziąć nogi za pas niż stawiać czoła groźnemu osobnikowi.

Majsterkowicz poszukiwany!

Do łowienia smakołyków będziecie potrzebować kilku użytecznych przedmiotów, takich jak łuk, siekiera, czy pożądny nóż. Jeżeli akurat nie znajdziecie nic konkretnego w opuszczonych domach, będziecie musieli samodzielnie tworzyć sobie broń i inny ekwipunek. Następnie z siekierą w ręce wybierzecie się na przykład do lasu, aby narąbać drewna na opał lub żeby zbudować sobie szałas. Jeżeli uda się wam skombinować benzynę, będziecie mogli skorzystać z samochodów stojących obok na ulicy lub z generatorów prądu i innych maszyn.
W grze H1Z1 wasze życie często będzie zależeć od innych, i dlatego tak czy owak będziecie w końcu zmuszeni do współpracy z innymi graczami. W przeciwnym razie staniecie się łatwym łupem dla zombiaków, a wasze zapasy zostaną szybko rozkradzione. Wraz z zaprzyjaźnionymi graczami macie po prostu lepsze szanse na przetrwanie. Razem będziecie mogli na przykład wybudować większe i lepsze schronienia, które z czasem przerodzą się w rodzaj bezpiecznej twierdzy, gdzie w końcu będziecie mogli się w spokoju wyspać. Oczywiście potrzebujecie na nowe budowle znowu kupy drewna i innych materiałów…

W trakcie gry będziecie musieli przyzwyczaić się też do zmiennej pogody.
We mgle nikniecie nie tylko wy ale też i zombi. Gdy wybierzecie się nocą do lasu, powinniście rozważyć, czy naprawdę potrzebujecie pochodnię. Mieniące się światło zauważą nie tylko sojusznicy ale też groźni przeciwnicy czający się na was w mroku. Wy decydujecie, czy chcecie zminimalizować niebezpieczne sytuacje dla waszego bohatera czy wolicie widzieć, co też się kryje pod waszymi stopami. Nastawcie się przy tym na różne pory roku. Waszą przygodę przeżywacie między innymi podczas słonecznych dni w lecie lub w lodowatej zimie. Nagłe nastanie zimy jest całkiem możliwe, a wraz z nim zmieni się zachowanie innych graczy, zwierząt i nieumarłych. Wśród zimowego krajobrazu łatwiej spostrzeżecie przyjaciół, ale i wy będziecie łatwiej zauważalni przez wrogów … Nie przejmujcie się na zapas, bo może i zombiakom ciężej będzie człapać po wysokim śniegu.

Werdykt końcowy

Gra H1Z1 jest jeszcze w trakcie rozwoju, a Sony Online Enterainment wciąż ma wielkie plany dotyczące swojego survival MMO. Studio deweloperskie chce stworzyć możliwie autentyczny i porywający świat, zaoferować graczom obszerny system tworzenia przedmiotów i wiele innych ciekawych funkcji. Do tej pory wszystkie przedstawione i zapowiadane pomysły wyglądają bardzo kusząco. Jednak naszym zdaniem deweloperzy powinni najpierw skupić się na kluczowych elementach gry, aby główne funkcje odpowiadały wysokim oczekiwaniom wszystkich graczy. Pozostałe elementy mogą natomiast zostać dostarczone później w postaci aktualizacji. Jesteśmy bardzo ciekawi, co Sony Online Entertainment ostatecznie dla nas przyszykuje, do tej pory H1Z1 zapowiada się naprawdę dobrze.
Idź do strony gry H1Z1
Gry do pobrania, Action, Zombie
H1Z1 ZdjęciaH1Z1 Zdjęcia
Idź do strony gry
Typ:
Gry do pobrania
16latPolecamy:
od 16 lat
pokaż wszystkieTop gry online
H1Z1 Tags
 • zombi
 • h1z1
 • the-patrician-online
 • mmocrpg 3d po polsku
 • gry-3d
 • gry akcji
 • zoombie
 • fps
 • zomb
 • gry na przeglądarkę
 • gry na androida
 • gry bez pobierania
 • zombie
 • gry do pobrania
 • mmo
 • horror
 • gry podobne do shakes